ТОП-7 переваг SaaS-платформ для створення інтернет-магазину

Настройка CRM

Контент для інтернет-магазинів останнім часом займає велику долю всіх наших замовлень. Що наводить на думку, що напрямок онлайн продажів набирає обертів. Поринувши у підготовку такого контенту, наші спеціалісти стикнулись із тим, що Saas-платформи стали досить популярним рішенням для створення інтернет-магазинів, оскільки вони дозволяють швидко та ефективно створити та налаштувати магазин з мінімальними зусиллями. 

Ми вирішили розібратись, чи варто розробляти інтернет-магазин із використанням SaaS-платформ не тільки із точки зору контенту, але й відносно зручності для власника. Для того, щоб краще зрозуміти всі нюанси роботи платформ, ми звернулись до нашого партнера, української платформи для створення брендових інтернет-магазинів Shop-Express.

Переваги SaaS-платформ

1. Простота використання та швидкість розгортання

Ви можете встановити платформу за декілька кліків, не потребуючи глибоких знань з програмування та налаштування серверів. Зазвичай там вже налаштовані готові інструменти для розгортання інтернет-магазинів, тому процес встановлення та запуску займає набагато менше часу, ніж при створенні власної інфраструктури. Крім того, SaaS-платформа зазвичай має готові шаблони або теми для налаштування дизайну вашого інтернет-магазину, що дозволяє швидко створити привабливий та функціональний інтерфейс для користувачів. Це особливо важливо, якщо ваш проєкт має стислі терміни.

Більшість SaaS-платформ також надають можливість легко налаштовувати інтеграції із вашими CRM та ERP системами, підключати нові функції до вашого інтернет-магазину, що дозволяє пристосувати його під ваші потреби.

Завдяки цьому ви можете значно скоротити час на створення свого інтернет-магазину та сконцентруватись на його розвитку.

2. Економія коштів

По-перше, використання SaaS-платформ дозволяє зменшити витрати на придбання та обслуговування необхідного обладнання, програмного забезпечення, технічного персоналу та інших ресурсів, які можуть бути потрібні для розгортання власного інтернет-магазину. Ці витрати несе сама платформа.

По-друге, використання SaaS-платформ дозволяє зменшити витрати на технічну підтримку та оновлення програмного забезпечення. Більшість SaaS-платформ включають у свій пакет послуг технічну підтримку та автоматичне оновлення програмного забезпечення, що зменшує витрати на технічну підтримку та забезпечує безперебійну роботу інтернет-магазину.

По-третє, багато SaaS-платформ пропонують оптимальні тарифні плани з різними функціональними можливостями, що дозволяє користувачам вибрати той план, який найбільш відповідає їх потребам та можливостям. Це дозволяє економити кошти на непотрібних функціях та розширювати інтернет-магазин по мірі росту бізнесу.

3. Безпека та надійність

Saas-платформи забезпечують надійність та безпеку інтернет-магазину, оскільки вони використовують останні технології безпеки та захисту даних. Крім того, вони регулярно оновлюються та підтримуються розробниками, що забезпечує надійну та безпечну роботу магазину.

Коли ви користуєтеся SaaS-платформою для свого інтернет-магазину, вам не потрібно турбуватися про технічні деталі, які пов’язані з безпекою та надійністю, такі як захист від DDoS-атак, резервне копіювання даних, захист від злому та шифрування даних. Всі ці функції вже вбудовані в SaaS-платформу та є частиною її стандартної функціональності.

Завдяки безпеці та надійності, які надають SaaS-платформи, ви можете бути впевнені в тому, що ваш інтернет-магазин буде захищений та працюватиме безперебійно.

4. Не потрібно мати навички графічного дизайну та програмування

Завдяки тому, що SaaS-платформи надають готові шаблони та інструменти для налаштування дизайну та функціональності магазину, що робить процес створення та управління магазином значно простішим та доступнішим. Користувач обирає шаблон/тему, що найкраще відображає його бізнес, замінює контент своїм та наповнює сторінки. Хоча якість зображень та текстів все одно лишаються на відповідальності власника інтернет-магазину, їх розміщення та загальний вид вже передбачені шаблоном.

Окремо варте уваги те, що шаблони та теми вже враховують і мобільну версію сторінок, що вкрай важливо для e-commerce. І при цьому не вимагається доплат, в противагу розробці індивідуального дизайну для CMS або сайту власної розробки.

Багато SaaS-платформ надають користувачам можливість використовувати сторонні додатки та інтегрувати їх у свій магазин. І для цього треба тільки знайти свій додаток у переліку доступних опцій платформи та включити інтеграцію. Жодних кодів та скриптів з боку користувача. Це дозволяє розширювати функціональність магазину та додавати нові функції без необхідності власноручного програмування.

5. Продумана функціональність

Все, що необхідно власнику інтернет-магазина для відкриття, ведення та розвитку свого бізнеса, зазвичай вже передбачено функціоналом платформи, їх не треба купувати додатково та встановлювати, ризикуючи конфліктом додатків та порушенням роботи всього сайту. Стандартні на сьогодні функціональні можливості більшості платформ передбачають:

  • кабінет покупця,
  • інтеграція з платіжними системами та сервісами доставки,
  • інтеграція із CRM,
  • підключення систем аналітики та рекламних кабінетів,
  • мультимовність

Проте Shop-Express може похизуватись і нестандартними функціями, які зазвичай потребують окремого доопрацювання і не завжди можливі для реалізації. Згідно відгуків клієнтів платформи, особливої уваги заслуговують модуль B2B, що дозволяє створювати типи цін, під’єднувати різні склади, сегментувати клієнтів та завантажувати каталог продукції в Excel-табличці. Також розробка інтернет-магазину на цій платформі дозволяє робити налаштування для SEO, що зазвичай дуже обмежено на більшості платформ.

5. Тестовий період

При розробці інтернет-магазину на CMS або кастомній розробці потрібно спочатку оплатити роботи підрядників та вартість ресурсу, а вже потім ви отримуєте результат. Передоплата зовсім не гарантує, що ви отримаєте саме те, на що сподівались. То ж попереду у майбутнього власника ще ряд доробок, коригувань, обговорень. І, можливо, додаткові оплати, якщо у попередньому завданні виконавцю не були враховані якісь функції або сторінки.

При використанні SaaS-платформи для інтернет-магазинів користувачу, як правило, надається безкоштовний тестовий період саме для того, щоб мати можливість оцінити “начинку” та зробити вибір. Термін тестового періоду може бути різним, але, як показує досвід розробників, 7 днів цілком достатньо, щоб ознайомитись, спробувати щось робити своїми руками та прийняти рішення щодо подальшої роботи.

Недоліки SaaS-платформ

Попри очевидні переваги, все ж SaaS-платформи мають ряд недоліків. Про них мають знати майбутні власники, щоб прийняти зважене рішення про співпрацю.

Проте є й певні недоліки використання SaaS-платформ:

1. Залежність від постачальника платформи:

Якщо потрібно додати свій функціонал або інтеграцію, які не передбачені платформою, можуть виникнути складнощі.  Не завжди є технічна можливість виконати такі допрацювання в рамках сервісу.

2. Обмежена можливість налаштування дизайну:

Зазвичай платформи пропонують готові шаблони, які користувач налаштовує під себе. І хоч вони часто досить гнучкі, зробити індивідуальний дизайн зазвичай неможливо. Проте платформа для створення інтернет-магазинів Shop-Express пропонує навіть таку послугу своїм клієнтам. Цілком індивідуальний дизайн інтернет-магазину, без використання шаблонів, під ваші потреби та із необхідними інструментами для просування — це все можливо.

3. Термін сплати минув — і магазин стає недоступним:

Інтернет-магазин на SaaS-платформі виконує свої функції в рамках спаченого тарифного пакету. Хоча зазвичай це питання контролюють відділи продажу постачальника послуг, тож майбутній власник заздалегідь буде попереджений про необхідність оплати тарифу.

Висновки

Користувач зараз має настільки багато варіантів для створення власного інтернет-магазину, що зупинити свій вибір на чомусь одному стає дуже складно. Для магазинів, які не мають необхідності у вузькоспеціалізованому дизайні та функціональності, таке рішення буде більш зручним, легше керованим та надійнішим у роботі, ніж сайти, побудовані на класичних відкритих CMS.

Оцените статью
( Пока оценок нет )